Vai tu esi dzirdējis, kas ir Ātruma cilts? Tas ir televīzijas raidījums LTV7 kanālā, kuru jau piekto gadu skatās tie, kam tīk ātrums, motoru rūkoņa, benzīns un adrenalīns. Ātruma cilts tur rūpi par visiem, kas ir dulli, ātri un kustigi. Viņus vienmēr var atpazīt pēc benzina smakas, eļļainām rokām un mirdzuma acīs, ieraugot kautko, kas spēj ātri pārvietoties. Ātrums reibina. Tie, kas baidās tajā atzīties, joprojām stāv ārpus cilts sētas un uzskatāmi par izradītajiem, bet pārējie tikmēr jau otro gadu simtu svin cilvēces izgudrojumu, kas visvairāk ir pārvērtis pasauli – iekšdedzes dzinējs!

Kartingu komanda “333 Autosport” aizvadījusi Formula Master testus Igaunijā!

Haralda Šlēgelmilha kartigu komanda 333 Autosport 23. septembrī Audru Ring trasē Igaunijā aizvadījusi testus ar Austrijā bāzētās HS Engineering komandas sagatavoto Formula Master. Testos piedalījās divi perspektīvākie 333 Autosport komandas braucēji – Roberts Strenga un Zigmārs Lapa. Kartingu komandas 333 Autosport nedēļas nogale sākās sestdien, 21. septembrī, kad 10 tās braucēji startēja ProKart čempionāta noslēdzošajā posmā, kas norisinājās sporta kompleksā 333, Ropažu novadā.

foto2. 333 Autosport Formula Master testos (foto. J?nis Sa?ms)

„333 Autosport sezona strauji tuvojas noslēgumam. Šogad piedalījāmies ProKart čempionātā un sezonas izskaņā komandas dalībniekiem vēlējos sagādāt kādu pārsteigumu, kas vienlaicīgi viņus arī papildus motivētu strādāt vēl vairāk, jo bez ilgstoša treniņprocesa augstus rezultātus sasniegt nav iespējams,” ieceri perspektīvākajiem komandas dalībniekiem sarīkot Formula Master testus komentē 333 Autosport vadītājs Haralds Šlēgelmilhs. 

„Visas sezonas laikā skatījos un vērtēju katru komandas braucēju. Blociņā pierakstīju, kurš treniņos vairāk cenšas, kurš ātrāk progresē, skatījos kā jaunie autosportisti startē un pieņem lēmumus sacīkšu režīmā. Dalību testos biju plānojis vienam braucējam, taču arī pēc pēdējās sacīkstes nevarēju izsķirties starp Robertu un Zigmāru, tāpēc izdevību sēsties pie Formula Master tika abiem jauniešiem,” savu izvēli pamato Haralds. 

Šī bija pirmā reize, kad abi jaunie autosportisti iemēģināja tik jaudīgu formulu, kas, salīdzinot ar kartingu, trasē spēj attīstīt divreiz lielāku ātrumu. Svētdien, komanda aizvadīja tā saucamos „roll-out” testus 333 trasē, kuru laikā sportistu galvenais uzdevums ir gūt priekšstatu par formulas vadāmību, lai Igaunijā varētu veltīt laiku tikai braukšanai, nevis sīkām tehniskām niansēm kā pogas uz stūres. Lai gan Igaunija latviešus sagaidīja ar lietu, Haralds Šlēgelmilhs par testiem bija ļoti apmierināts.

„Trase ir īsa, ar plašām drošības joslām, tāpēc kā radīta šādiem testiem. Pats izbraucu pāris apļus, uzrādot apļa laiku aptuveni 1min22sek. Roberts un Zigmārs no šī laika atpalika par aptuveni 6-7 sekundēm, kas priekš pirmās reizes, un slapjā trasē, ir pārsteidzoši labi. Atceros kā pats pirmo reizi piedalījos formulas testos un diez vai nobrauktu labāk. Pēc ilgāka pārtraukuma, kāds no jaunajiem latviešu autosportistiem atkal sēžas pie formulas stūres. Ļoti ceru, ka šis būs nepieciešamais atspēriena punkts, lai jau pavisam drīz mēs ko tādu varētu redzēt ikdienā, ne tikai vienreiz sezonā,” testus ar skatu nākotnē rezumē Haralds. 

foto7. Roberts Strenga (foto. J?nis Sa?ms)

Kartingu komanda 333 Autosport dibināta 2013. gada sākumā ar mērķi izveidot spēcīgu platformu, lai Latvijā apmācītu un sagatavotu gan pašmāju, gan ārvalstu jauniešus startam dažādās autosporta disciplīnās. 333 Autosport savā pirmajā darbības gadā pilnvērtīgi piedalījās ProKart kartingu čempionātā, kam braucēju sagatavošanas procesu veica Haralds Šlēgelmilhs, Karlīne Štāla un Otto Birznieks.

Vairāk par aizvadītajiem Formula Master testiem uzzināsiet arī 2. oktobra raidījumā Ātruma Cilts, kas LTV7 kanālā sāksies plkst. 20:15. Savukārt plašāku fotogaleriju iespējams aplūkot šeit: http://www.333.lv/foto-un-video/foto.

Pievieno komentāru