Vai tu esi dzirdējis, kas ir Ātruma cilts? Tas ir televīzijas raidījums LTV7 kanālā, kuru jau piekto gadu skatās tie, kam tīk ātrums, motoru rūkoņa, benzīns un adrenalīns. Ātruma cilts tur rūpi par visiem, kas ir dulli, ātri un kustigi. Viņus vienmēr var atpazīt pēc benzina smakas, eļļainām rokām un mirdzuma acīs, ieraugot kautko, kas spēj ātri pārvietoties. Ātrums reibina. Tie, kas baidās tajā atzīties, joprojām stāv ārpus cilts sētas un uzskatāmi par izradītajiem, bet pārējie tikmēr jau otro gadu simtu svin cilvēces izgudrojumu, kas visvairāk ir pārvērtis pasauli – iekšdedzes dzinējs!

Ātruma Cilts. 19. septembris 2012

Ātruma ciltī motori šonedēļ rūks gan uz grunts seguma, gan asfalta. Sākam ar lielākajām autokrosa sacensībām pēdējo 20 gadu laikā. Norises vieta – Mūsas trase. Dalībnieku skaits – 134. Noskaidroti šīs sezonas Latvijas autokrosa čempionāta uzvarētāji un samēroti spēki arī ar konkurentiem no abām pārējām Baltijas valstīm.

Tad mazi, jautri un ļoti krāsaini spēkrati rokassomiņas lielumā. Nu labi – varbūt mazliet lielāki. Rīgas ielās izbraukusi unikāla Fiat 126 kolekcija. Un ar jebkuru no šiem priecīgajiem vāģīšiem vari izbraukt arī tu.

Pēc tam – šosejas fani un, protams, arī Ātruma cilts komanda aizvadītajā nedēļas nogalē bija sastopama Biķerniekos. Tur sezonas noslēguma sacīkstes vēsturiskajām formulām, žiguļiem un volgām. Pie spēkratu stūrēm gan vectēvi, gan mazdēli. Bet sacensību atklāšanas parādes priekšgalā rūc senā sacīkšu automašīna ZIL, kas parasti ērti mitinās Rīgas Motormuzejā. Tāpēc raidījuma noslēgumā atkārtojam stāstu par šī unikālā spēkrata vēsturi.

Pievieno komentāru